Apteczka turystyczna pierwszej pomocy

APTECZKA TURYSTYCZNA

Praktycznie wszystkie apteczka ratownicze są oparte na określonym kanonie wyposażenia. Jest to zbiór produktów, bez których nie można sobie nawet wyobrazić udzielenia pierwszej pomocy. Czy to jednak oznacza, że można skompletować jedną, dobrą apteczkę i używać jej we wszystkich okolicznościach? Niestety nie do końca.

 APTECZKI PIERWSZEJ POMOCY

Wiadomo, że potencjalnie nieco innych zagrożeń można się spodziewać w domu, czy też pracy.  Jednakże sprawa ma się inaczej podczas aktywnego wypoczywania na przykład w górach, czy na wycieczce rowerowej. Zróżnicowane są także oczekiwania pod względem samej apteczki, bowiem chyba nikt nie chce brać dużej apteczki samochodowej na trekkingową wyprawę z plecakiem.

 

Dlatego to wszystko powinno wymagać możliwie jak najbardziej indywidualnego podejścia, a także doboru apteczki oraz szczegółów jej wyposażenia – pod konkretną sytuację.

 

Pierwszym, a także najważniejszym kryterium początkowym jest uzmysłowienie sobie celów oraz potrzeb. Między innymi do jakich sytuacji i okoliczności trzeba dostosować samą apteczkę, jak i jej wyposażenie. Dodatkowo jakie warunki oraz potencjalne zagrożenia można spotkać na miejscu? Ostatnim punktem jest odpowiedzenie sobie na pytanie, czy apteczka ma nieść pomoc tylko jednej osobie, czy ewentualnie dwóm, czy też ma się pod opieką większą grupę.

Related Posts